Szkoła XXI wieku

Realizujemy nowy projekt 😊

W bieżącym roku szkolnym realizujemy krótkoterminowy projekt „ICT w naszej szkole” w ramach programu Erasmus+ akcja 1 „Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej”. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Autorkami projektu są Aleksandra Guzera i Edyta Mrozik.
Projekt skierowany jest do12 nauczycieli CKZiU w Dąbrowie Górniczej zainteresowanych doskonaleniem swojego warsztatu pracy w międzynarodowym gronie. Uczestnicy projektu wezmą udział w wyjazdowych szkoleniach na Maltę i do Słownii. Już w marcu pierwsza grupa nauczycieli wyjedzie na Maltę, gdzie uczestniczyć będzie w kursie “Boost Your ICT Skills – Technology for the Classroom “, a druga grupa nauczycieli zdobędzie nowe umiejętności dzięki udziałowi w kursie “Empowerment in ICT Skills – Making Use of Technology Tools”. Kursy odbędą się w ośrodku szkoleniowym ETI Executive Training Institute na Malcie. Natomiast jesienią odbędzie się kolejne szkolenie“From Distance to Blended: Learning Digital Competencies”, tym razem w Słoweni:.

Głównymi celami realizowanego projektu są:

  • Podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie ICT oraz wykorzystanie ich w codziennej pracy.
  • Zdobycie nowej wiedzy i umiejętności.
  • Wzrost samooceny, motywacji i satysfakcji nauczycieli z pracy zawodowej.
  • Dostosowanie do współczesnego świata – lepsze porozumienie z uczniami.
  • Podniesienie kompetencji językowych.
  • Kontakt z nauczycielami z innych krajów, nawiązanie nowych znajomości, wymiana doświadczeń.
  • Podniesienie znaczenia świadomości ekologicznej i wykorzystania jej w życiu codziennym i zawodowym.
  • Podniesienie prestiżu nauczyciela i szkoły wśród uczniów oraz w lokalnym środowisku.
  • Otwarcie na różnorodność kulturową.

 

NA TEMAT REALIZOWANYCH PRZEZ NAS PROJEKTÓW, NA STRONIE INTERNETOWEJ MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA UKAZAŁ SIĘ ARTYKUŁ.

Przez tydzień byliśmy “uczniami” we włoskiej szkole. Dużo się nauczyliśmy i wyjeżdżamy pełni wrażeń i pomysłów.
Zwiedziliśmy Peruggię, byliśmy w fabryce czekolady Baci, pojechaliśmy do Asyżu, a teraz ostatnie chwile przed wylotem do Polski spędzamy w Rzymie.
Wyjazd nauczycieli na job shadowing odbył się dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.


Drugi dzień uczestniczymy w różnego rodzaju zajęciach we włoskiej szkole. Przyglądamy się jak nauczyciele i uczniowie wykorzystują nowe metody i narzędzia multimedialne podczas lekcji.
Projekt „Szkoła na miarę XXI wieku dzięki nowoczesnym technologiom” realizowany jest dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Perugia 28.03.2022
Dzisiaj zwiedzaliśmy szkołę ITTS A Volta. Zostaliśmy zapoznani z kierunkami kształcenia, włoskim systemem edukacji oraz oprowadzono nas po szkolnych pracowniach. Pan dyr. Tomasz Woźniak opowiedział włoskim nauczycielom o naszej szkole.

Nauczyciele, którzy już wkrótce wyjadą na tzw. job shadowing do włoskiej szkoły I.😭.S. A. Volta w Perugii, wzięli udział w przygotowaniu kulturowym.
O regionie Umbrii, w której znajduje się miasto Perugia, opowiedział nauczycielom Pan Radosław Mazurek — właściciel biura podróży Buy and Go z Sosnowca. Opowiedział o miejscach, które warto tam zobaczyć, na co zwrócić uwagę, jak się przemieszczać. Przybliżył uczestnikom realia kulturowe oraz przekazał niezbędne informacje dot. obostrzeń covidowych i zasad wjazdu do Włoch.
Podczas spotkania uczestnicy otrzymali informatory dot. tej mobilności.
Celem wizyty jest obserwacja pracy szkoły pod kątem wykorzystywania nowych technologii. Nasi nauczyciele będą brać czynny udział w zajęciach we włoskiej szkole.
Projekt „Szkoła na miarę XXI wieku dzięki nowoczesnym technologiom” realizowany jest dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

17 marca w ramach upowszechniania rezultatów projektu „Szkoła na miarę XXI wieku dzięki nowoczesnym technologiom”, odbyło się szkolenie dla nauczycieli, podczas którego poznali oni możliwości aplikacji Adobe Creative Cloud Express. Aplikacja ta umożliwia m.in. tworzenie filmików, ulotek, plakatów, stron internetowych, dokonywanie edycji zdjęć. Nauczyciele mogą w łatwy i szybki sposób wykorzystywać aplikację w swojej codziennej pracy. Szkolenie poprowadził Pan profesor Piotr Koćwin.
Projekt jest realizowany dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Grecja 2021
https://www.youtube.com/watch?v=OhpDgXl3bhQ

Światowy Dzień Turystyki

Nauczyciele biorący udział w projekcie “Szkoła na miarę XXI wieku dzięki nowoczesnym technologiom” uczestniczą w kursie “ICT in your class”, który odbywa się w mieście Kalamata w Grecji. Uczestnicy projektu poznali nowoczesne metody nauczania, które już wkrótce uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne.

Dzięki szkole, w której odbywaliśmy szkolenie z metod ICT, mieliśmy okazję poznać atrakcje turystyczne Peloponezu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat uprawy oliwek, które są najważniejszym produktem tego regionu – oliwki Kalamata znane są na całym świecie.

Skip to content