Technik Hotelarstwa

 

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023

TECHNIK HOTELARSTWA

Innowacja pedagogiczna: Sewardessa/Steward

Technik hotelarstwa to zawód, który otwiera wiele drzwi. Usługi hotelarskie należą do branży, która rozwija się w bardzo dynamiczny sposób. Potrzeba więc wykształconej kadry, która będzie umiała obsługiwać w sposób profesjonalny gości w hotelach, centrach konferencyjnych i w innych obiektach noclegowych.

Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, lubisz uczyć się języków obcych, Twoją pasją są podróże wybierz kierunek technik hotelarstwa. Uczestnicząc w zagranicznych praktykach będziesz mógł doskonalić znajomość języków obcych, zdobyć kwalifikacje i umiejętności na poziomie europejskim oraz poznać kulturę i kuchnię różnych narodów.

Nasi uczniowie zdobędą praktyczne umiejętności zawodowe podczas dwutygodniowych staży w Irlandii, na promach firmy Unity Line pływających do Szwecji, trzymiesięcznych praktykach w Grecji oraz dwóch miesięcznych obowiązkowych praktykach zawodowych w kraju, zyskując tym samym w oczach pracodawców.

Kształcenie zawodowe odbywa się w profesjonalnej pracowni hotelarskiej, wyposażonej w ladę recepcyjną, komputery, drukarkę, tablicę multimedialną. Jednostka mieszkalna i węzeł higieniczno – sanitarny spełnia wymagania kategoryzacyjne hotelu, umożliwia wykonywanie ćwiczeń praktycznych związanych z pracą służby pięter.   

Nauka w technikum trwa 5 lat. Uczeń po ukończeniu szkoły otrzymuje wykształcenie średnie, a po zdaniu egzaminu maturalnego ma możliwość kształcenia się na uczelniach wyższych. W czasie trwania nauki uczeń przystępuje do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, w kwalifikacjach:

HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

HGT.06. Realizacja usług w recepcji

 

Przedmioty rozszerzone:

  • Biologia – 180 godzin
  • Język angielski- 180 godzin 

Przedmioty zawodowe wiodące:

  • Organizacja pracy w recepcji
  • Organizacja pracy służby pięter
  • Pracownia hotelarstwa
  • Pracownia gastronomii hotelowej
  • Język angielski zawodowy

Języki obce:

  • język angielski – poziom zaawansowany, kontynuacja
  • język włoski – poziom podstawowy

 

Od roku szkolnego 2021/22 wprowadzamy innowację pedagogiczną w zawodzie

Technik hotelarstwa – Innowacja “Stewardessa/Steward” – 4 godziny w cyklu w kształcenia.

Autor: Mariola Nowak

Opis innowacji: Innowacja pedagogiczna poszerza wiedzę i umiejętności na stanowisku: steward/stewardessa na statkach morskich i powietrznych. Podczas zajęć młodzież pozna etapy, jakie przechodzi w swojej karierze steward/stewardessa linii lotniczych, począwszy od rekrutacji i szkoleń. Omówione zostaną wymagania, umiejętności oraz preferencje personalne pracowników pokładowych, dyscyplina mundurowa oraz wygląd zewnętrzny.

Zajęcia uatrakcyjnią liczne wycieczki przedmiotowe na lotnisko, branżowe spotkania z przedstawicielami zawodu Steward/Stewardessa, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz animacji czasu wolnego. Najlepsi uczniowie odbędą 2-tygodniowy staż na promach firmy Unity Line, uzyskując certyfikat.

 

Innowacja Klasa Liczba godzin tygodniowo
w pięcioletnim okresie nauczania
Liczba godzin w pięcioletnim okresie nauczania
I II III IV V
 
Stewardessa/Steward 1 2 1 4 120  

 

Możliwości zatrudnienia:
hotele, pensjonaty, motele, domy wypoczynkowe, ośrodki SPA, uzdrowiska, schroniska młodzieżowe, kwatery prywatne, campingi, promy pasażerskie. Osoby posiadające zawód technik hotelarstwa mogą być również rezydentami, pracować w administracji zajmującej się problematyką turystyki, hotelarstwa. Kształcenie w zawodzie technik hotelarstwa przygotowuje też do prowadzenia własnej firmy.

 

Technik Hotelarstwa

Jeśli lubisz:
▶️ kontakt z ludźmi,
▶️ uczyć się języków obcych,
▶️ Twoją pasją są podróże
wybierz kierunek ✨TECHNIK HOTELARSTWA✨
Poniżej prezentujemy pierwsze nagranie w anglojęzycznej wersji procedury CHECK IN, czyli zameldowania gościa w hotelu.🌟

zobacz na FB

✨TECHNIK HOTELARSTWA!✨
Chwila…🤭
Ale czym on jest? ⁉️
Jakie daje nam korzyści? ⁉️
O co w nim chodzi?⁉️
Przez cały dzisiejszy dzień mamy nadzieję, że każdy znajdzie odpowiedzi na te, jak i inne pytania, a w czasie rekrutacji zdecyduje się wybrać właśnie ten kierunek.😁
• A teraz, aby nie przedłużać, dziewczęta z klasy czwartej przybliżą Wam „na wesoło” 🎉 kierunek „Technik Hotelarstwa”! Bądźcie z nami.🙏🏼
Zapraszamy❗️

zobacz na FB

Czy warto uczyć się na kierunku
✨TECHNIK HOTELARSTWA✨?
Oceńcie sami⬇️‼️

Nasze umiejętności możemy doskonalić przez udział w krajowych praktykach zawodowych, które odbywamy w renomowanych hotelach. W czasie nauki w Ekonomiku mamy możliwość odbyć dwie miesięczne praktyki, podczas których zdobyte doświadczenie zawodowe można opisać w CV starając się o wymarzoną pracę. A najważniejsze jest to, że najlepsi Praktykanci często otrzymują propozycję pracy.
Zobaczcie procedurę sprzątania jednostki mieszkalnej. Film powstał dzięki owocnej współpracy z hotelem Holiday Inn oraz naszych aktualnie już absolwentek – Klaudii i Pauli.

zobacz na FB

Zapraszamy na wirtualny spacer po pracowni hotelarskiej. Odwiedzimy nasz szkolny hotel Turkus, w którym mieści się jednostka mieszkalna i węzeł higieniczno – sanitarny.
Podczas lekcji wykonujemy ćwiczenia praktyczne.
▶️Pod czujnym okiem naszych Nauczycieli:
🌟ścielimy łóżko hotelowe,
🌟dbamy o przyjęcie gościa zgodnie z procedurą, 🌟 Szlifujemy też znajomość języka angielskiego.
‼️Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj naszą stronę na bieżąco.‼️

Spełnieniem naszych marzeń o podróżach są wyjazdy do zaprzyjaźnionej szkoły w Casargo we Włoszech.
Zobaczcie film i sami oceńcie, czy warto?⁉️
•Chcielibyście wybrać się w taką podróż?🌍
Nasza szkoła da Ci taką możliwość!🌟
Co trzeba zrobić, aby pojechać?!
Zobaczcie sami.⬇️⬇️⬇️ zobacz na FB

A może 2 tygodniowy staż w Irlandii?
Jeśli tylko lubisz podróże zagraniczne, poznawać inną kulturę, nowych ludzi, a przede wszystkim doskonalić język angielski i umiejętności zawodowe zachęcamy do udziału w projektach finansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Takie rzeczy tylko w Ekonomiku.

A jak wyglądała nasza praca w Irlandii? Wiktoria i Martyna świetnie radziły sobie w dziale housekeeping, ale również w restauracji hotelowej przygotowując pyszne śniadania angielskie. zobacz na FB

Nasi Hotelarze godnie reprezentują szkołę w konkursach na etapie ogólnopolskim i wojewódzkim. W ubiegłym roku zajęliśmy II miejsce w wojewódzkim konkursie “Potyczki hotelarskie”, a w tym roku Uczennica klasy maturalnej Ola Krupa została finalistką ogólnopolskiego konkursu “Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”, który odbył się w Słupsku.

A co powiecie na praktyki zagraniczne na promie pływającym do Szwecji?
Od kilku lat nasza szkoła współpracuję z firmą Unity Line, która organizuje 2 tygodniowe staże na promach, a uczestnicząca w nich Młodzież otrzymuje certyfikaty w języku angielskim i polskim. zobacz na FB

Innowacja Stewardessa/Steward!
Już od najbliższego roku szkolnego będzie się działo. Ruszamy z innowacją “Stewardessa/Steward”. Zajęcia uatrakcyjnią wycieczki przedmiotowe na lotnisko, branżowe spotkania z przedstawicielami zawodu Steward/Stewardessa, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a nawet Uwaga – zajęcia na basenie.

Najlepszą rekomendacją Szkoły i kierunku kształcenia jest Absolwent. Posłuchajcie sami, co o kierunku technik hotelarstwa mówią nasze Absolwentki – Klaudia i Paulina zobacz na FB

A na sam deser…
Mix wszystkiego , czyli nagrywanie na wesoło!
Mamy nadzieję, że tym filmikiem poprawimy Wam humor w ten deszczowy, zimny dzień. Podczas kręcenia miałyśmy niezły ubaw. Wieszak zdecydowanie laureatem filmiku!
Dobra zabawa to podstawa!
I tak właśnie jest na naszym hotelarstwie!
Zobaczcie sami! zobacz na FB

Skip to content