Biblioteka szkolna ZAPRASZA!!!

Uwaga , uwaga startujemy od 02.11.2020!!!
Biblioteka szkolna ZAPRASZA!!!
Drodzy Uczniowie!
W ramach akcji popularyzowania czytelnictwa i aktywnego uczestnictwa w szeroko rozumianej kulturze przygotowaliśmy dla Was następujące propozycje, które udostępniane będą poprzez platformę Microsoft Teams. Zapraszamy serdecznie. Zostańcie z Nami 😊
• Kontemplacyjne poniedziałki, czyli cytat na dziś.
Czasami jedna trafiająca w sedno myśl może sprawić, że zmienisz sposób patrzenia na świat. Tutaj będziemy publikować co tydzień propozycje…. a więc bądźcie czujni….. startujemy od 02.11.2020. Krótka instrukcja obsługi:
• Przeczytaj cytat i zatrzymaj się na kilka chwil;
• Zastanów się, do których Twoich doświadczeń życiowych się odnosi;
• Pomyśl, w jaki sposób możesz wykorzystać w praktyce naukę z niego płynącą.
Życzymy Ci otwartego umysłu i owocnych kontemplacji…
• Wtorkowe booktrendy, czyli co warto przeczytać?
Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie koi nerwy. Jest sposobem na zrelaksowanie się, uwolnienie emocji, odcięcie się od otaczającego nas świata. Biorąc pod uwagę to, jak wiele bodźców i informacji nas teraz zewsząd atakuje, często szukamy takich tytułów, które są plastrem na rany codzienności i pozwolą nam zapomnieć o naszych problemach.
Czytaj! Czytaj na zdrowie Znajdź swój tytuł i się nie zniechęcaj. My przychodzimy z pomocą. Niebawem poznasz nasze propozycje, które co tydzień, właśnie we wtorek będziemy publikować. astrem na rany codzienności i pozwolą nam zapomnieć o naszych problemach. Jeśli takiej…
• Youtubowe środy
Środowe spotkania poświęcone będą wartościowym kanałom w serwisie YouTube, o których warto wiedzieć. Internet to nie tylko źródło zabawnych i lekkich treści, ale również, a może przede wszystkim, tych wartościowych. W tej odsłonie będziemy prezentować ranking wartościowych kanałów będących źródłem wiedzy i zupełnie innym spojrzeniem na świat.
• Teatralne czwartki
Czy można obejrzeć spektakl lub posłuchać opery bez wychodzenia z domu? Teraz to możliwe dzięki nowym technologiom mamy teatr online, a więc wiele spektakli teatralnych można obejrzeć przez Internet. Tutaj będziemy publikować linki do ciekawych pozycji.
• Filmowe piątki
Zachęcamy do skorzystania z naszych podpowiedzi. Jeśli nie macie pomysłu na to, jaki ciekawy film obejrzeć danego dnia, my nadchodzimy z pomocą. Wybór zaproponowanych przez nas tytułów daje pewność, że czas poświęcony na oglądanie filmu nie będzie stracony, a domowy seans okaże się naprawdę udany.
Ważne!
W czwartki i piątki w ramach cyklicznych spotkań teatralne czwartki i filmowe piątki publikowane będą między innymi ekranizacje i adaptacje lektur szkolnych.
Dla wszystkich członków Naszego Zespołu godziny dostępności Wirtualnej Biblioteki będą opublikowane w kalendarzu na Teamsie.

Author: Nowy Ekonomik

Share This Post On
Skip to content